Skocz do zawartości

Audiostereo.pl: Audiostereo Forum - Audiostereo.pl


Logo
Witamy ponownie, Gość

Polk Audio T50 - przetestuj to sam!


Kolumny podłogowe Polk Audio T50 - przetestuj to sam!

Przetestuj to sam i wygraj kolumny Polk Audio o wartości 1499zł!

Polk Audio to największy w USA producent kolumn klasy hi-fi dedykowanych do domowej rozrywki. Misją Polk Audio od zawsze było produkowanie kolumn, skierowanych do masowego odbiorcy, które potrafią w niskiej cenie dostarczyć bardzo dobrą jakość dźwięku w swoim segmencie cenowym. Taka idea przyświecała pierwszej serii Monitor, która osiągnęła w USA zawrotną popularność windując w ciągu kilku markę Polk Audio do piątki największych producentów sprzętu hi-fi w USA.

Polk Audio T50 pomimo niskiej, jak na produkt hi-fi ceny zawierają kilka unikalnych cech:
- dwie membrany pasywne, które pozwalają na realne przetwarzanie basu do 37Hz
- przetworniki wykonane z kompozytów w technologii Dynamic Balance zapewniają barwny i bardzo czysty dźwięk
- zmierzone przez niezależny tytuł prasowy pasmo przenoszenia: ±3.6 dB od 37 Hz do 20 kHz

Wszystko to sprawiło, że kolumny zyskały wiele nagród między innymi: Audio-Video, HiFi Choice and Home Cinema, Home Theather Hi-Fi, Home Theather Review.

Warunki wzięcia udziału w konkursie:

1. Napisanie recenzji testowanego sprzętu i zamieszczenie jej w serwisie Audiostereo.pl
2. W konkursie mogą wziąć osoby powyżej 18 roku życia, posiadające wzmacniacz, źródło dźwięku oraz okablowanie.
3. Sprzęt zostanie dostarczony tylko do tych osób, które wylegitymują się ważnym dowodem osobistym.
4. Firma RAFKO Dystrybucja pokrywa koszty wysyłki kurierskiej w obie strony. Koszty podatkowe związane z nagrodą pokrywa kupujący.
5. Kolejność wysyłki testowanych kolumn zależy od kolejności zgłaszania się osób i może ulec zmianie w przypadku utrudnień w kontakcie z wybranymi osobami.
6. Firma RAFKO Dystrybucja zastrzega sobie prawo do pominięcia w wysyłce sprzętu do osób, z którymi istnieje utrudniony kontakt (w szczególności telefoniczny).
7. Osoba, która otrzyma do testów kolumny zobowiązana jest zwrócić go kurierowi w ciągu 48 godzin od momentu zakończenia testów. W przypadku niedotrzymania terminu uczestnik zostaje wyłączony z konkursu.
8 . Czas trwania testów: przewidujemy, że test nie powinien trwać dłużej niż 7 dni. W przypadku członków Klubu Audiostereo test trwa aż 14 dni!
9. Weryfikacja danych osobowych uczestników:

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przelanie 1zł w celu weryfikacji na konto:
bank: mBank S.A.
nr konta: 04114017750000253336001001
RAFKO Rafał Koc
ul. Goździkowska 4
18-100 Łapy

Temat: w tytule przelewu proszę OBOWIĄZKOWO wpisać nick z forum, numer telefonu komórkowego oraz numer karty (dotyczy jedynie klubowiczów).


Sprzęt zostanie wysłany na adres nadawcy przelewu (nie dopuszczamy żadnych modyfikacji w tej kwestii) w tytule przelewu proszę OBOWIĄZKOWO wpisać nick z forum, numer telefonu komórkowego oraz numer karty (dotyczy jedynie klubowiczów).
10. Osoby, które nadeślą recenzję zezwalają na bezpłatne ich przetwarzanie oraz publikowanie przez organizatorów konkursu w dowolnej formie, w tym na stronie internetowej producenta lub dystrybutora oraz w materiałach reklamowych – internetowych lub drukowanych
11. Zwycięzca testu zostanie wyłoniony w wolnym głosowaniu. Prawo głosu przysługuje osobom, które zarejestrowały konto nie później niż dzień przed ogłoszeniem konkursu.
12. W przypadku znacznej liczby osób chętnych do uczestniczenia w konkursie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wytypowania wybranych użytkowników. Decydującymi argumentami będą: ilość postów na forum, częstotliwość aktywności, kultura słowa oraz osobista używana na forum, doświadczenie w testowaniu sprzętu hi-fi.
13. Organizator konkursu: Portal Audiostereo.pl, dystrybutor Polk Audio www.polkaudio.rafko.pl firma RAFKO Dystrybucja (www.rafko.pl).
14. Autor najlepszej zdaniem forumowiczy recenzji otrzyma w nagrodę testowany egzemplarz kolumn o wartości 1499zł! Uwaga, w przypadku zniszczenia lub zaginięcia kolumn, dystrybutor nie przewiduje kolejnej nagrody.Wybierz najlepszą recenzję i wskaż zwycięzcę konkursu!


Wszelkie wątpliwości, uwagi i sprawy bieżące proszę zgłaszać do Andrzeja Lemańskiego z RAFKO:
e-mail: marketing@rafko.com
tel.: 607 266 622
w godz 8-16 pon-pt
Lista wybranych użytkowników:
- czeski_film
- reart
- realbig
- henjot - Kamyk Hajduk
- progetheus
- Krzychu72
- marek-1969
- Silver_85
- Antonio1974


  • Nie możesz dodawać wpisów

OPINIE O POLK AUDIO T50

opinie(5)
Autor: Kamyk Hajduk
Data dodania: 18.04.2017 14:24
Jakość/cena:
bardzo dobry(****) bardzo dobry(****) bardzo dobry(****) bardzo dobry(****) bardzo dobry(****)
Ocena ogólna:
dobry(***) dobry(***) dobry(***) dobry(***) dobry(***)
Plusy: korzystny stosunek jakości do ceny
dobry bas w umiarkowanym poziomie głośności
wyważone, delikatne średnie i wysokie tony
Minusy: płaski bas przy większej głośności
Twoja opinia: Polk Audio T50  - na oko spodziewałem się masywnych kloców jednak waga, jak również wymiary kolumn poza ich wysokością wskazywały na dużo mniejsze walory.
Porównanie było tylko do B&W 603 mkII czyli dość już wiekowej konstrukcji, za to dobrej klasy. Z moim wzmacniaczem Rotel RA-12 pracują dobrze, choć po sprawdzeniu ich z NAD S375CEE nie mogłem uwierzyć ile można z tych kolumn wycisnąć. Porównałem te kolumny do sporo większych Monitor Audio silver 10 i różnica była, choć nie tak duża jak pomiędzy wspomnianymi powyżej kolumnami.
Polk Audio T50 w porównaniu do B&W grają na pierwszy odsłuch dość porównywalnie, ładnie, ciepło, detalicznie z dobrym basem pomimo bardzo dużego pomieszczenia i wygłuszenia, które ma dopiero powstać. Dopiero przy znacznej głośności bas staje się zbyt płaski i reszta pasma traci również na jakości. Dłuższy odsłuch daje również poczucie dobrego dźwięku w umiarkowanych głośnościach, z tym, że wysokie tony potrafią trochę "przeświszczeć" czyli przedłużyć niepotrzebnie pewne częstotliwości. To usłyszał mój znajomy i gdyby mi o tym nie powiedział, nie wyłapałbym tego (B&W tego nie ma).
Podsumowując: Polk Audio T50 za 1500zł za parę, czyli w klasie Economy, to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla kogoś, kto nie jest czepialskim audiofilem i nie wyda kolejnych paru tysięcy złotych na wzmacniacz.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: otrzymałem do testowania od firmy RAFKO
Ile zapłaciłeś/aś?: otrzymałem do testowania od firmy RAFKO
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: nie wybierałem
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: z B&W DM603 mkII.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: ROTEL RA-12
^ do góry
Autor: reart
Data dodania: 04.04.2017 01:45
Jakość/cena:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Ocena ogólna:
dobry(***) dobry(***) dobry(***) dobry(***) dobry(***)
Plusy: 1. znakomite odtwarzanie basu
2. znakomita średnica – gdy pozostała część zestawu na to pozwala
3. nie męczące wysokie tony, bez natarczywości i sybilantów
Minusy: 1. im wyższy zakres częstotliwości tym dźwięk staje mniej otwarty i szczegółowy choć do średnicy mam niewielkie uwagi
2. wysokie tony nie są natarczywe ale brak im życia, otwartości, perlistości wybrzmień na delikatnych „perkusjonaliach”, są zamglone i wyciszone w tle
Twoja opinia: OPIS wstępny ;-)
Gdy otrzymałem propozycję wzięcia udziału w testach kolumn podłogowych za pośrednictwem forum Audiostereo nie wahałem się ani chwili. Jak dotąd nowy sprzęt audio znałem jedynie z licznych odsłuchów w salonach audio oraz na wystawach. W domu słucham muzyki na klockach typu vintage. Stąd możliwość porównania w warunkach domowych nowych kolumn na moim sprzęcie była bardzo interesująca. Była to bezpośrednia konfrontacja w domu kolumn, które używam z nowym produktem – nieomal prosto z magazynu dystrybutora. Najpierw spojrzałem na ich cenę - 1499 zł. Biorąc po uwagę brzmienie i ceny kolumn w salonach audio jakie miałem okazję słuchać przez ostatnie 10 lat (ceny od kilku do kilkuset tysięcy zł - wiedziałem jedno – za 1500 zł można kupić jedynie kolumny frontowe do kina domowego o bardzo żenującej dla audiofila jakości. Ale doświadczenie przekonało mnie, że takie pojedynki rozstrzyga się jedynie na twardym gruncie bezpośredniego starcia i empirycznego odsłuchu – najlepiej w znanych warunkach akustycznych własnego pokoju. Odsłuch w salonie może niewiele powiedzieć o zachowaniu tych samych kolumn w moim pokoju. Stąd skwapliwie skorzystałem z okazji aby "nausznie" przekonać się, że kolumny za 1500 zł nadają się do kina domowego a nie do odsłuchów stereofonicznych. Miałem więc w głowie pewne wyobrażenie podyktowane ceną oraz wagą tych kolumn – zważyłem je „ręcznie” rozpakowując pudła po dostarczeniu ich przez kuriera. Waga nie zaimponowała mi – więc to pierwsze wrażenie tylko potwierdzało w moim przekonaniu ich „kinową” jakość. Już przed odsłuchem pojedynek miał wynik 2:0. Ale słowo się rzekło - więc dla potwierdzenia „walkowera” należało je tylko przesłuchać podłączając do mojego zestawu vintage.

Oto zestaw jakiego użyłem do testów:

Zestaw GAT (GregAudioTuning)
1. wzmacniacz SANYO JA-220 GAT, Grundig v7000 GAT
2. CD Grundig 7550 GAT
3. kolumny Grundig BOX 650 Professional,
4. interkonekt oraz kabel głośnikowy - GAT

Mój zestaw podstawowy oparty na zestawie Grundiga stanowi dość mocną konkurencję dla wielu nowych zestawów stereo czasami za dziesiątki tysięcy złotych z uwagi na niezwykłe zupełnie oddanie barwy głosu w partiach wokalnych oraz brzmienia instrumentów akustycznych – szczególnie struna gitary brzmi na nim zupełnie niewiarygodnie.

Na początek – nic prostszego – zamiast monitorów Grundig Box 650 Professional podłączyłem do zestawu kolumny podłogowe POLK T-50. Cóż – lekkie i smukłe kolumny czekały na pożarcie.

Użyte do testów płyty:
1. Cassandra WILSON – New Moon Daughter – utwór nr 1 “Strange fruit”
2. LINN sampler:
  • utwór nr 8 – wokal chóralny „a capella”
  • utwór nr 22 – utwór instrumentalny z pięknie brzmiącym dęciakiem
  • utwór nr 23 – piosenka z pięknym, zamszowym wokalem
PODSUMOWANIE:

Powiem wprost – kolumny POLK T50 stanowią dla mnie totalne zaskoczenie. Byłem pewien, że kolumny podłogowe za 1500 zł to jest marna jakość kina domowego. Waga kolumn oraz zastosowanie tuneli bass reflex sugerują snujący się, nie nadążający za rytmem bas, kiepską średnicę i ostre, przenikliwe wysokie tony. Tymczasem prowadzenie basu i jego jakość – znakomita. Średnica potrafi przekazać barwy wokalu i instrumentów akustycznych. Wysokie tony nie mają najmniejszych znamion ostrego, natarczywego brzmienia. Po prostu jestem zdumiony jakością dźwięku jaką udało się konstruktorom uzyskać w kolumnach podłogowych za 1500 zł. Pewnie miał na to wpływ zbieg okoliczności, że po prostu zgrały się z moimi klockami audio. Nie mam szerszego porównania ale w towarzystwie mojego sprzętu vintage wypadły naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście można mieć pewne wymagania czy grymasy co do „masy” wokali na średnicy oraz życzenie aby wysokie tony lśniły pełnym blaskiem – chodzi o perlistość i delikatność wybrzmień przy odtwarzaniu delikatnych „perkusjonaliów”. Niemniej jednak w tej cenie kolumny te mogą bez wstydu posłużyć zarówno do kina domowego jak i do słuchania muzyki - a audiofil, który je zakupi nie będzie  rozczarowany. Kolumny POLK T 50 uniknęły fatalnych braków jakie prezentują budżetowe kolumny a znakomite prowadzenie linii basu i średnicy to ich ogromny atut. Do wysokich tonów można mieć pretensję o „kocyk” na nich położony ale za to ich delikatność jest wspaniała i nie sprawiają najmniejszego dyskomfortu w postaci kujących w uszy efektów – oczywiście przy dobrze dobranej elektronice reszty toru.

Pisząc o powyższych brakach trzeba oczywiście wziąć poprawkę na to, iż nie mam wiedzy na ile testowane kolumny są wysezonowane. To w sposób oczywisty wpływa na ich brzmienie. Wygrzanie kolumn w większości wypadków poprawia ich walory dźwiękowe.

Walkower zamienił się więc w swoje przeciwieństwo. Zachwyciłem się jakością jaką prezentują te przystojne, smukłe paczki, które szły na pewną śmierć a sprawiły mi wielką przyjemność w słuchaniu muzyki i wyszły obronną ręką z tej próby a współczynnik jakość/cena - to absolutna rewelacja ! Brawo dla konstruktorów i producenta. Strach pomyśleć co konstruktorzy pokażą za cenę np 5 razy większą ... niech drży konkurencja.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: RAFKO
Ile zapłaciłeś/aś?: cena ok. 1500 zł - wypożyczone do testów
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: nadarzyła się okazja - dystrybutor firma RAFKO udostępnił je do testów w warunkach domowych
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: kilkadziesiąt odsłuchów przez ostanie 10 lat w sklepach audio oraz na targach typu Audio Show
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Zestaw GAT (GregAudioTuning)
1. wzmacniacz SANYO JA-220 GAT, Grundig v7000 GAT
2. CD Grundig 7550 GAT
3. kolumny Grundig BOX 650 Professional,
4. interkonekt oraz kabel głośnikowy - GAT
^ do góry
Autor: Czeski_film
Data dodania: 09.03.2017 14:37
Jakość/cena:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Ocena ogólna:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Plusy: - bas!
- stosunek jakości do ceny
Minusy: - opakowanie (transport)
Twoja opinia: ZASKOCZENIE

Zaskoczenie! – bo chyba tak najlepiej mógłbym opisać testowane kolumny POLK AUDIO T50.

OD SCEPTYCYZMU...
Sprzęt otrzymałem do odsłuchu w ramach konkursu firmy Rafko. Pierwsze wrażenie, jakie nasunęło mi się, kiedy przenosiłem jedną z kolumn, było takie, że „to nie może zagrać”. Zbyt lekkie, jak na kolumny podłogowe. Samo opakowanie i ochrona sprzętu również nie zachwyciły – kartonowe pudło, dwie styropianowe nakładki na dole i górze, i ochronny „worek” - można by to lepiej zabezpieczyć (zwłaszcza, że najczęściej taki towar transportuje się na boku).

Co do wyglądu kolumn, ten akurat przypadł mi do gustu: nie ma tam nic nazbyt efekciarskiego – ot, prosta, kanciasta konstrukcja z ciekawie zaokrąglonymi maskownicami (niestety najbardziej narażonymi na uszkodzenie w trakcie transportu). Co dziwne, żadna z kolumn nie miała bas-refleksu (zapomnieli wywiercić, czy co?). W komplecie nie znalazłem kolców (ani mocowań na nie na spodzie kolumny), ale przynajmniej nie porysowałem podłogi. Całość była na tyle kompaktowa, że z powodzeniem wkomponowała się w przestrzeń pokoju.

...DO ZACHWYTU
Pierwsze, wątpliwe wrażenia, szybko zmatowiały, kiedy podpiąłem sprzęt do wzmacniacza (Harman Kardon HK-680). To, co od razu mnie... powaliło, to bas. Wyraźny, niski, mięsisty – „niestety”, chyba lepszy niż w moich (sporo droższych) STX FX-300. Słucham dość dziwnego przedziału muzycznego, oscylującego wokół rocka i rapu, i muszę przyznać, że do tych gatunków (nawet, jeśli źródłem dźwięku jest komputer), te kolumny pasują wyśmienicie. Na uwagę z pewnością zasługują scena i dynamika – zdecydowanie dające popis przy słuchaniu rocka progresywnego. Nie odtwarzam muzyki jakoś wyjątkowo głośno, więc nie próbowałem wycisnąć z POLK-ów ostatnich potów, ale na tym poziomie, który mnie odpowiada, sprzęt naprawdę mnie zaskoczył. Dźwięk bardzo ładnie wypełniał cały pokój – nie był ani przerysowany, ani stłumiony. No i ten bas – jak z czegoś tak lekkiego można wydobyć tak fantastyczne niskie tony? Nie wiem! Tak, czy siak, do hip-hopu wręcz idealne!

Jeśli chodzi o dźwięk, to naprawdę chciałbym coś wytknąć, ale... no nie mogę (nie w tym przedziale cenowym)! Jestem przyzwyczajony do moich STX-ów i lubię ich brzmienie (bo przecież każdy chwali swoje), ale kiedy podpiąłem POLK-i, musiałem pochylić głowę.

PODSUMOWANIE
Polk Audio T50 to wg mnie idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie jest fanatycznym audiofilem, ani zamożnym właścicielem fabryki pierogów, ale chciałby mieć pewność, że obcuje z naprawdę dobrej jakości dźwiękiem – i to bez konieczności jedzenia tynku ze ścian. Kolumny potrafią zrelaksować, dają poczucie dokonania właściwego wyboru i mają taki bas, że nic tylko zapraszać znajomych i mówić im „Puścić ci coś?”. Jeśli już naprawdę miałbym się do czegoś przyczepić, to do jakości opakowania (weźcie to jakoś lepiej zabezpieczcie, hę?). Co do dźwięku, to myślę, że jeśli specjaliści z POLK AUDIO pójdą dalej tą drogą, mogą w świecie dźwięku stać się kimś w rodzaju Biedronki, czy Lidla – niby tanio i nie dla "elit", a i tak wszyscy chodzą i kupują, bo smakuje! Gratulacje! :)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: otrzymałem do testu
Ile zapłaciłeś/aś?: nie płaciłem
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: ...nie miałem innego wyjścia ;)
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: STX FX-300
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Harman Kardon HK 680
^ do góry
Autor: Krzychu72
Data dodania: 07.03.2017 17:31
Jakość/cena:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Ocena ogólna:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Plusy: Bardzo dobra relacja jakość - cena. Małe wymagania względem elektroniki. Wysoka jakość wykonania.
Bardzo dobrej jakości i nisko schodzący bas. Ze względu na brak otworu bas-refleks można ustawić je dość blisko ścian.
Minusy: Brak
Twoja opinia: Wygląd zewnętrzny: Kolumny Polk audio T50 dostałem do testowania w ramach konkursu organizowanego przez firmę "RAFKO"i salonu "RMS".
Kolumny nie zajmują zbyt dużo miejsca w pokoju. Można je z łatwością ustawić w taki sposób, aby wkomponowały się w wystrój salonu. W moim pokoju doskonale dopasowały się do komody
i pozostałych mebli. Wadą (dla niektórych) może być fakt, że występują tylko w jednym kolorze.

Odsłuch stereo:
Przed właściwym odsłuchem stereo włączyłem płytę testową z nagranymi dźwiękami i szumami
w zakresie częstotliwości od 10Hz do 20000Hz.
Pasmo przenoszenia dźwięku tych kolumn to zakres od ok. 16 Hz do 16000 Hz. (Jeżeli wartości podane na płycie były oczywiście prawidłowe)
Po tym teście nadszedł czas na muzykę. Kolumny podłączyłem do amplitunera KD Denon AVR 1801. Kolumny pokazały się z bardzo dobrej strony. Na początek zwróciłem uwagę na równowagę tonalną. Żadne z pasm nie były nadmiernie wysunięte do przodu albo wycofane. Na duży plus mogę zaznaczyć że te kolumny potrafią bardzo nisko zagrać basem. Bas jest bardzo dobrej jakości. Duże wrażenie zrobiły na mnie również dynamika, stereofonia oraz budowana scena.
Mając na względzie cenę kolumn nie spodziewałem się, że te cechy będą na tak wysokim poziomie. Dźwięk był bardzo przyjemny i niemęczący. Można tych kolumn słuchać godzinami. Poszczególne instrumenty brzmiały bardzo naturalnie. Do odsłuchu wykorzystałem bardzo dużo gatunków muzycznych. Słuchałem praktycznie wszystkiego oprócz jazzu i ciężkiego rocka. Najlepiej wg mnie kolumny brzmiały przy muzyce elektronicznej (Jean Michel Jarre, Vangelis, Mike Oldfield), oraz w spokojnej muzyce rockowej.  W pozostałych gatunkach muzycznych również radziły sobie bardzo dobrze. Po kilku dniach pożyczyłem od kolegi mało znany w naszym kraju wzmacniacz lampowy YIXIN AUDIO - TP14. Za źródło użyłem kilkuletni laptop Lenovo. Kolumny Polk Audio jakby na to tylko czekały. Dopiero z tym wzmacniaczem pokazały tak naprawdę na co je stać.
Okazało się, że one potrafią zagrać dużo lepiej. Poprawiła się stereofonia, dynamika i przede wszystkim scena. Bardzo ładnie zabrzmiały wokale. Po kilku utworach odniosłem wrażenie, że wyostrzyła się góra. Nie była to  bardzo duża zmiana ale zauważalna. Słuchając kilka godzin tych kolumn z małą lampą o mocy zaledwie 14W nie mogłem uwierzyć, że ten zestaw kosztuje zaledwie 3 tys. zł.
Odsłuch był przeprowadzony w pomieszczeniu o pow. 25 m kw i wysokości ok 3m. Do odsłuchu wykorzystałem nagrania m.in. następujących wykonawców:
Pink Floyd, Dire Straits, U2, Queen, Michael Jackson, Muse, Nightwish, Within Temptation, Depeche Mode, Leonard Cohen, Loreena Mckennitt, Dead Can Dance, Jean Michel Jarre, Vangelis, Mike Oldfield. Muzyka filmowa: 1492, Ostatni Mohikanin, Gladiator, Braveheart.
Oprócz tego wykorzystałem do odsłuchu muzykę z lat 80 (rock, pop i italo disco).

Odsłuch w kinie domowym:
Po odsłuchu stereo postanowiłem sprawdzić te kolumny jak sprawują się w trakcie oglądania filmów. Do testu użyłem różnych fragmentów filmów(np. Terminator, Helikopter w ogniu, Mad Max, Gwiezdne Wojny itp.) Odsłuchu dokonałem w trybie stereo. Kolumny jeszcze wyraźniej chyba niż w muzyce zademonstrowały balans tonalny. Po za tym potwierdziły swoją dynamikę. Pokazały również bardzo dobrą szczegółowość przekazywanych informacji zapisanych na pliku z filmami. Nieważne czy oglądamy fragment z wystrzałami, pościgami samochodowymi czy tłuczonym szkłem. Wszystkie dźwięki brzmią bardzo realistycznie. W scenie z burzą odruchowo spoglądamy w stronę okna w celu sprawdzenia czy nie zaczęło padać. Teraz jednak dopiero można było się w pełni zachwycać basem.  W wielu fragmentach kolumny schodziły bardzo nisko. Bas potwierdził to, do czego przyzwyczaiłem się w odsłuchach stereo. Był szybki i punktualny. Nie było żadnego dudnienia. W niektórych konfiguracjach KD śmiało można zrezygnować z subwoofera.

Podsumowanie:
Po kilku dniach przebywania w towarzystwie kolumn Polk Audio T50 stwierdzam że to bardzo udany produkt. Kolumny były oceniane zgodnie z relacją jakość - cena. Ciężko będzie znaleźć na rynku głośniki kosztujące 1,5 tys. zł które zagrają wyraźnie lepiej. Punktem odniesienia w trakcie testów były moje ATC SCM7. Dzięki uprzejmości znajomego ze sklepu audio mogłem je również porównać z kolumnami bardziej „renomowanych firm". Okazało się, że za konkurencję grającą na podobnym poziomie w niektórych przypadkach musimy zapłacić  ponad 2 tys. zł. Testowane kolumny są produktem bardzo uniwersalnym. Nadają się w równym stopniu do zestawów kina domowego jak i stereo. Dzięki wysokiej sprawności nie są wymagające dla elektroniki. Brak bas-refleksu powoduje że możemy je postawić blisko ściany nie tracąc nic na jakości dźwięku. Każdy kto planuje kupić głośniki kosztujące do ok 2 tys. zł. to musi wziąć pod uwagę Polk Audio T50. Jeżeli ktoś natomiast może wydać trochę więcej pieniędzy to niech pamięta o droższych produktach Polk Audio. Jeżeli głośniki kosztujące 1,5 tys. grają bardzo dobrze, to można w ciemno stwierdzić że wyższe modele grają lepiej. Wg mojej oceny firma Polk Audio jest jedną z tych firm która powinna zajmować dużo wyższą pozycję na polskim rynku audio niż tą którą zajmuje obecnie.

http://www.fotosik.pl/u/krzychu72/album/2415932
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Otrzymałem do testów w ramach konkursu.
Ile zapłaciłeś/aś?: Otrzymałem do testów w ramach konkursu.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Otrzymałem do testów w ramach konkursu.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Melodika BL30, Indiana Line 550, KEF C7, ATC SCM7
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Amplituner AV Denon AVR 1801, YIXIN AUDIO TP-14, Panasonic DMR-EH 63, Laptop LENOVO, Asus O! Play,
przewody głośnikowe STRIGH WIRE WAVEGUIDE 1,5
^ do góry
Autor: realbig
Data dodania: 02.02.2017 12:52
Jakość/cena:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Ocena ogólna:
bardzo dobry(****) bardzo dobry(****) bardzo dobry(****) bardzo dobry(****) bardzo dobry(****)
Plusy: Niwielkie rozmiary jak na swoją moc, bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dobre wykończenie, terminale bez problemu przyjeły kabel 2x4mm, bas jest tak potężny że niejedne droższe konstrukcje miałyby kompleksy przy tych mikrusach
Minusy: Potrafią troszkę się pogubić przy głośniejszym słuchaniu, nienajlepsze maskownice ale przy ich cenie można przymknąć na to oko
Twoja opinia: Od samego początku wiedziałem że to będzie klasa budżetowa więc w tych kryteriach Polki będą oceniane. Po rozpakowaniu z kartonów pierwsze wrażenia wizualne bardzo pozytywne, chociaż zmartwiła mnie ich waga, do swojego sprzętu miałem podłączone kable o przekroju 2x4mm które bez najmniejszych problemów przyjęły terminale. Odsłuchy u mnie w salonie gdzie jest nie najlepsza akustyka (ale przecież docelowo miały by tam grać) i jakie moje ździwienie po nr Un-cut (Thing you do) , czuć było że inżynierowie z Polk Audio sporo się napracowali żeby w tej kategorii cenowej usłyszeć taki dojżały dźwięk, bas potężny (jak na rozmiar skrzynek) spora dynamika ,góra pasma klarowna jedyne do czego mógłbym się przyczepić to lekko wycofana średnica (później się okazało taki efekt dawał mój odtwarzacz cd) ale scena to największy atut tych kolumn. Przez okres testów przesłuchałem około 15-20 cd i jako posiadacz byłbym bardzo zadowolony, śmiało można powiedzieć że to konkurencja takich głośników jak Tannoy Mercury m3 (miałem je kiedyś dość długo) czy też Avance omega 503 mk1 (często ich słucham u znajomego) Wcześniej też umówiony byłem z kolegą Audiofilem który ma u siebie pokój odsłuchowy z bardzo dobrą akustyką i u niego T50 zagrały z Nad s300 i tam moje wrażenia jakbym słuchał sprzętu z przedziału cenowego 3000-5000 (no ale dobra akustyka robi swoje) Przy zakupie kolumn do 2000pln można śmiało brać pod uwagę ten model, z czystym sumieniem polecam! Jest to moja pierwsza recenzja więc proszę brać poprawki ale na przełomie 10 lat było mi dane posiadać kilkadziesiąt zestawów więc odniesienie mam spore.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Dzięki uprzejmości firmy Rafko miałem możliwość odsłuchu tego modelu
Ile zapłaciłeś/aś?: JW
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: JW
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Linn AV 5140, Swans diva 4,2F, B&W Matrix 3 , Klipsch F20, Roth oli 50,
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Azur 640v2, cd Nad 541i ixos 103, kable głośnikowe z zestawu do Divy (pisało Swans hi end ;) Drugie zestawienie było kilka klas wyżej (niestety nie znam kabli itp) Nad s300 z dac za 4000pln
^ do góry
Szukaj Sortuj według w sortuj wg wyników na stronę
  • Nie możesz dodawać wpisów


Klub.AudioStereo.pl - Artykuły, porady, felietony, konkursy, recenzje audio, testy sprzętu i wiele innych ciekawych informacji.
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień