Skocz do zawartości

Audiostereo.pl: Audiostereo Forum - Audiostereo.pl


Logo Magazyn
Witamy ponownie, Gość

DiY na Audio Show 2013

15.11.2013 23:00 | palton w Reportaże
 • Nie możesz edytować tego wpisu

Cytat

W piątek, kiedy podjechałem pod hotel Sobieski, kropił deszcz i pogoda była podła.
Powyższym zdaniem, zaczyna się moja relacja z pokoju DiY w 2010 roku, gdy na wystawie grały moje kulki ~Space One~... Pogoda tym razem była identyczna jak wtedy, jednak wszystko pozostałe było inne. Po pierwsze, tym razem nie wystawiałem własnego sprzętu, po drugie doświadczenie jakie zdobyłem dało mi większą pewność siebie, po trzecie wiedziałem już, co mnie czeka. A czekało mnie wiele dobrego, cieszyłem się jak dziecko, gdy witałem się ze starymi druhami, oraz nowymi kolegami. Tak, to jest najważniejsze, nic innego mnie już tak nie bawi w audio, jak wspólne rozmowy w naszym pokoju. Oglądanie sprzętów, wypytywanie się o szczegóły konstrukcyjne, to jest to! Po zakończeniu wystawy rozmawiałem z większością osób, którzy byli ze mną w tym roku. Wszyscy zadeklarowali chęć przyjazdu na przyszłe Audio Show i podkreślali, że zabawa była przednia. Co więcej, usłyszałem też słowa, że na nowo zapłonął u kolegów płomień zapału do tworzenia nowych konstrukcji. Ja także to odczuwam, sam dostałem nowy zastrzyk energii która we mnie teraz krąży. Od dawna są przecież pomysły, teraz czas, żeby przekuć je w czyn.


Weszliśmy do pokoju wraz z kolegami  SasioP, palton, Piotr_1, DeTom, a następnie dołączyli stopniowo -misiomor i twonk, jjp, benpe, Zwykły Drut z synem, Bodo_z, Jodel, Muzg, Rick, Jaskiniowiec, PeterK i Vittorio. W międzyczasie przybył górek ze standami i stolikami Audio Philar.
Dołączona grafika

Zaglądali również życzliwi nam koledzy, stary audiofil, mamel, neomamut, umka, mathew i utopia, oraz wielu innych. Rozstawiliśmy sprzęt i zaczęliśmy przerzucać klocki. Jak zwykle, było przy tym trochę zamieszania, bo przybywali kolejni koledzy ze swoimi sprzętami. Staraliśmy się utrzymać standard i porównywać bezpośrednio końcówki, później dace i całą resztę na końcu. Serwer jako transport nie wypadł najlepiej, dobrze, że mieliśmy awaryjnie napędy CD które przywiózł Rick, benpe i PeterK. Fajnie też, że był gramofon zwykłego druta. To naprawdę zacne źródło, które w połączeniu z pre benpego, dało chyba najlepszy dźwięk w pokoju 330. W sąsiednim pokoju 328, dźwięk był całkowicie inny. Patrząc na monitorki, nikt nie spodziewał się tak dużego dźwięku. Całość była dociążona i wypełniona na średnicy. W porównaniu do systemu opartego na kolumnach Twonka, słychać było mniejszą ilość detali, mniej blasku i rozmazanie krawędzi ataku. Jednak jak na swoją cenę, to trzeba przyznać, że monitorki muchy inspirowane projektem 3SM, brzmiały bardzo dobrze. Zdania były podzielone co do wyboru pomiędzy tymi dwoma odmiennymi prezentacjami. Wydaje się, że z podstawkowców wycisnęliśmy niemal wszystko, co mogą pokazać. Nie sądzę, żeby ich właściciel Darek, miał szansę na zbliżenie się do tego poziomu we własnym systemie, chociaż dochodzą mnie słuchy o budowie całkiem fajnego wzmacniacza DiY. Podłogówki Twonka według mnie, miały jeszcze spory potencjał, który nie mógł być odkryty przy tak krótkim czasie, poświęconym na dobór elektroniki. Szczególnie mam tu na myśli okablowanie, które właściwie odpuściliśmy ze względu na brak czasu. Te niewielkie subtelności, mogły mieć spore znaczenie dla efektu końcowego, który i tak okazał się satysfakcjonujący. Pozostałe urządzenia były również na wysokim poziomie i choć nie miały takiego wyrafinowania, to jednak nie było ewidentnie słabych konstrukcji.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Naszym największym osiągnięciem, jest spokój w wątku dotyczącym naszego pokoju na wystawie. To oznacza, że było co najmniej nieźle. Taka uroda forum, że jak coś jest ok. to nie ma zbyt wielu wpisów. Nasza powściągliwość w tym temacie jest znana. Co innego gdy jest słabiej, wtedy forumowicze stają się rozmowni... Tym razem jednak, nawet wymagający audiofile wypowiadają się pozytywnie, więc wpisów mało.

Dołączona grafika
Spotkaliśmy się w Sobieskim dla dobrej zabawy, ale także w celu zdobywania doświadczenia i porównywania ze sobą urządzeń. Trudno się pisze o sprzętach kolegów z pokoju. Trudno nie tylko dla tego, że te osoby są mi bliskie, ale również ze względu na ocenę w tak krótkim czasie, dokonaną w kiepskiej akustyce hotelowych pokoi, których nawet doskonałe ustroje akustyczne cocacola nie potrafiły w pełni uzdatnić dla celów audio. Tak więc ocena może być tylko tego, co usłyszeliśmy w tych warunkach. Słowa te nie są z mojej strony próbą zabezpieczenia się, tylko stwierdzeniem faktów, co zapewne przyznają wszyscy znający realia pokojowe. Ponieważ sam nic nie wystawiałem a urządzeń wcześniej nie znałem, mogłem bez uprzedzeń ocenić dźwięk. Szczerze mówiąc, niemal wszystkie konfiguracje były naprawdę niezłe, jednak kilka zagrało wybitnie na tle innych. Oczywiście nie mieliśmy nadmiaru kolumn, ale te które były, to bardzo udane konstrukcje. Tak więc Twonk z misiomorem, oraz _mucha_ to bohaterowie edycji 2013. Jeśli chodzi o elektronikę, to zdecydowanie należy wymienić Vittoria i PeteraK. Dla mnie ich sprzęt był najlepszy w hotelowych warunkach. Wzmacniacz trzymał membranę na króciutkiej smyczy, a ogólne wyrafinowanie wzbudzało szacunek. Czystość, detaliczność i co najważniejsze - rewelacyjne kontrolowanie basu, to cechy które zadecydowały o mojej ocenie. Przeglądałem moje relacje z poprzednich imprez. Powtarza się w nich problem z kontrolą niskich częstotliwości. Z tego powodu najczęściej były odstawiane wzmacniacze, które w pozostałej części pasma były naprawdę dobre. Podobnie było w tym roku. Świetne urządzenia przywieźli DeTom i Jaskiniowiec, którzy kończyli swoje urządzenia tuż przed wystawą. Być może zabrakło kilku dni na wygrzanie, jednak to co usłyszeliśmy było wystarczające, żeby wyrazić słowa uznania. Nie sposób nie wspomnieć o dac-u kolegi Muzga, który grał gładko, płynnie i barwnie. W innych warunkach akustycznych, lub z inną elektroniką, byłby zapewne świetnym uzupełnieniem toru. Duet jaki stworzyły sprzęty zwykłego druta i benpe-go, dały nam fajne źródło analogowego dźwięku. Moja ulubiona konfiguracja, to kolumny Twonka i misiomora, wzmacniacz PeteraK i Vittoria, pre gramofonowe benpe-go i gramofon zwykłego druta.

Dołączona grafika

W tym roku oprócz suchej  relacji z pokoju, pragnąłbym poruszyć kilka spraw, istotnych z mojego punktu widzenia. Mówiąc precyzyjniej, chciałbym wyrazić swoje wątpliwości, co do formuły naszej prezentacji. Wciąż walczę sam ze sobą, czy mamy składać jeden najlepszy z możliwych system, który powinien grać przez całą wystawę, czy jednak tak jak do tej pory robić liczne konfiguracje? Ta druga opcja, jest bardziej przyjazna dla konstruktorów, ponieważ umożliwia zaprezentowanie wyniku swojej pracy,  jednak to powoduje, że później mamy tak skrajne oceny całości, wypowiadane przez zwiedzających wystwaę. Inna sprawa, że nie jesteśmy zwykle do końca jednomyślni, co budzi wątpliwości jeśli chodzi o jedną konfigurację. Tak sobie myślę, że mając dwa pokoje, mogliśmy się pokusić o jedno i drugie jednocześnie. W jednym pokoju zestawić z tego co mamy najlepszy system, a w drugim mieszać pozostałymi sprzętami. Choć obawiam się napięć jakie to może wywoływać, to jednak może stać nas na złożenie zestawu na miarę dźwiękowej czołówki w przyszłej edycji Audio Show? Do tej pory unikałem takiego podejścia. Coraz większe nasze doświadczenie, oraz deklaracje Twonka i misiomora o zbudowaniu czegoś topowego, dają na to nadzieję. Trzeba jeszcze pamiętać, o większym pomieszczeniu. To podstawa, jeśli chodzi o dobry dźwięk.

Dołączona grafika
W tym roku mam bardzo długą listę osób, którym powinienem podziękować. Tym razem po prostu wielu kolegów zaangażowało się w pomoc, co zaowocowało sukcesem pokoju DiY.
Jeszcze raz w imieniu całej ekipy związanej z pokojami 328 i 330, chciałbym podziękować wszystkim ofiarodawcą, za pomoc w zebraniu środków na wynajęcie pokoju, oraz na wzniesienie toastu. Szczególne podziękowania należą się organizatorowi wystawy - Elberothowi. Dziękujemy Adamie za wsparcie naszej inicjatywy. Dziękuję wszystkim zwiedzającym, za przybycie. Dziękuję cocacolowi za udostępnienie paneli akustycznych Acoustic Manufakture. Dziękuję również Górkowi, który wypożyczył nam stoliki (przepraszamy za liczne rysy i uszkodzenia blatów z mdf-u), czyli Audio Philar. Dziękuję divaldiemu, za przeprowadzenie na sam koniec wystawy, szkolenia z ustawiania wkładki gramofonowej. Dziękuję wszystkim przybyłym, za spotkanie w Harendzie.
Dołączona grafika

Tekst i zdjęcia:
Robert Trzeszczyński
palton
Zdjęcie płytki-PeterK
Zdjęcie z Harendy- DeTom


Sprzęt DIY, który był wystawiony w naszym pokoju:

1. Muzg - DAC & Interconnect DIY + serwer muzyczny
2. Piotr_1 -  pre-bufor
3. benpe - pre phono
4. Zwykły Drut - gramofon
5. _mucha_ - monitory wzorowane na 3SM i dac z lampkami
6. Bodo_z Pre liniowy, AtidampMK4, i ABOXowa końcówka mocy
7. ahaja - Nuda II
8. DeTom - Soul (DAC + wzmacniacz)
9. Jaskiniowiec - wzmacniacz 7100
10. misiomor i twonk - kolumny trójdrożne
11. PeterK - wzmacniacz Tektos by vittorio + DAC z regulacją głośności

Linki do reportażu pokoju DiY z poprzednich lat:
-2010r
-2012r

~Galeria~


Załączone miniatury

 • plytka z AS 2013.jpg
 • PeterK 2013.jpg
 • AS 2013 012.JPG
 • AS 2013 076.JPG
 • AS 2013 142.JPG
 • AS 2013 146.JPG
 • AS 2013 144.JPG
 • AS 2013 002.JPG
 • AS 2013 005.JPG
 • AS 2013 006.JPG
 • AS 2013 021.JPG
 • AS 2013 016.JPG
 • AS 2013 009.JPG
 • AS 2013 007.JPG
 • AS 2013 010.JPG
 • AS 2013 019.JPG
 • AS 2013 024.JPG
 • AS 2013 023.JPG
 • AS 2013 029.JPG
 • AS 2013 033.JPG
 • AS 2013 080.JPG
 • AS 2013 079.JPG
 • AS 2013 014.JPG
 • harenda 2013r.jpg

39 komentarzy

A podziękowania za słowa krytyki ??. Panie Robercie widzę tu taki sam nurt oceny wystawy jak u innych wystawców.Czyli mówimy tylko dobrze i pokazujemy dobrze (zdjęcia) . Nie widziałem nigdzie zdjęć gdzie sale były puste, a takie się zdarzały i odnosząc się do waszych pokoi takie sytuacje także miały miejsce. Nie wspominam o panu konstruktorze który przysypiał pod ścianą, a na zadawane pytania odpowiadał nie wiedząc chyba gdzie i po co jest.
 • Zgłoś
Szanowny Panie, na zdjęciu z kolumną Twonka, stoi (za nią) krzesło, z którego wisi nitka. Na innych, można zobaczyć, że jest pełno paprochów na podłogach, a niektóre sprzęty mają odciski palców. Krótko mówiąc, to krzesło nas skompromitowało, podobnie jak kiedyś pewne kanapy u mnie w domu.

Kolega Jaskiniowiec składał wzmacniacz zawalając nockę z czwartku na piątek. Następnie przejechał setki kilometrów, a po tym siedział z nami do późna. Nie ma się co dziwić, że chłopak był zmęczony.

W naszych pokojach, niemal cały czas był kosmiczny tłok. Były chwile, że nikogo nie było, jednak nie zdążyłem wyciągnąć aparatu i tego uwiecznić specjalnie na tą okazję.  Przepraszam, poprawię się. Spodobał się Panu wystrój i chciałby Pan dokładnie zobaczyć pomieszczenie?

Słowa krytyki? Widocznie przeoczyłem, widać były liczne...

PS. Z Pana słów wynika, że był Pan na wystawie. Zdaje się, mieliśmy nawet okazje się zobaczyć. Mylę się?
 • Zgłoś
Owszem byłem a czy się widzieliśmy??...pewnie tak samo jak setki innych mijających się w progu zatłoczonych a czasami i nie pokoi.
Kwestię konstruktora co to do późnych godzin itd. zostawiam do osobistej oceny tych co byli. Gdyby wspomnieć o niechlujnym ubraniu, twarzy wędrowca który przebył te setki kilometrów to jawi sie obraz człowieka który jak napisałem nie wiedział po co tam jest.
Ciekawym jest szczegół czemu w tym roku nie było księgi wpisów, chyba że nie zauważyłem ;-)
 • Zgłoś
Niestety, to moja wina. Zapomniałem ją zabrać :(
 • Zgłoś
Kolega wszystkich ludzi ocenia po wyglądzie ?
Patrząc przez pryzmat tej wypowiedzi to 95% zwiedzających pokoje na AS było niechlujnie ubranych.
 • Zgłoś
Pozdrawiam DIY .Było mi bardzo miło poznać  kolegów  ( załapałem się nawet na zdjęcie , ha ha).Jeśli chodzi o granie z waszych konstrukcji to dla mnie pierwsza klasa.Szczególnie kolumny Misiomora I Twonka naprawdę robiły wrażenie.Same oczywiście nie grają więc cała reszta toru też była na medal.Na AS było wiele konstrukcji które jeśli chodzi o barwę i spójność
dźwięku zagrały gorzej.Świetnie grał też gramofon .Ogólnie sukces, przyjeżdżam za rok.
 • Zgłoś
Robert dzięki za pamięć, ale było dożo ważniejszych osób ode mnie na prezentacji, których pewnie nie wymieniłeś.
Podczas kadżej wizyty grało co najmniej dobrze, a to już sukces.
Jednak na cytat relacji zasługuje tekst:

"Zaglądali również życzliwi nam koledzy, stary audiofil,"

Pogratuluję koledze wyróżnienia od Ciebie za tydzień w Kaimie.
Pozdrawiam równie życzliwy Jacek. ;-)
 • Zgłoś
Jacek, napisałem samą prawdę, to było czuć. Przynajmniej ja tak to odebrałem, Piotr i Janek byli nam przychylni.Że Ty również, to wiadomo :)
 • Zgłoś
Przyznaję, Stary Audiofil to porządny chłop. Chciałem Go wywołać do tablicy.
pozdr.
 • Zgłoś
>>kolego Rick albo nie wiesz co znaczy schludnie wyglądający człowiek albo Tobie ta schludność jawi się jako człek z reklamówką bądź też torbą eko ( w modzie ostatnio) od wszelakiej maści przedstawicieli w której kilogramy makulatury która i tak ląduje na schodach, nie mówiąc o butelkach po piwie.
Tak więc gwoli sprostowania. Człowiek schludny ma czyste paznokcie, buty tym bardziej, nie chadza w przepoconej koszuli, a nie daj boże w kurtce, i z jamy ustnej nie czuć swądu spalonego przed wejściem cygareta !!! . Jeśli byłeś tym panem który zionął z ust samym tytoniem to wybacz, było mi niedobrze. Bo śmiesznie na pewno w sytuacji kiedy pan sprzedający płyty  zapytał czy Nat King Cole to wykonawca ??. Jakiś komentarz ??
 • Zgłoś

Waldi_06
16.11.2013 23:36
człowieku dziwny - akurat ta wystawa ma cieszyć uszy,
a pokój jest wypełniony sprzętem wykonanym przez amatorów,
jak poszukujesz wzrokowych wrażeń estetycznych to źle trafiłeś i wszyscy DIYowcy sie do tego przyznają,
a jak nadrobią i ten aspekt to Cię na Ich wyroby nie będzie stać,
skąd ta pewność?
ano stąd, że skoro chodzisz po pokojach DIY a nie po pokojach ze sprzętem za 1mln euro - to cie nie stać,
pozostała Ci zawiść, żałość i inne niskie zachowania , które są charakterystyczne ludziom toksycznym,
a feee.
 • Zgłoś
Panowie, dajcie spokój. Higienę na pewno warto zachować, ale chyba o czym innym powinna być dyskusja.

Może zastanówmy się nad formułą naszych pokazów, bo tutaj trudno znaleźć dobre wyjście. Jeden najlepszy system, czy zmiany, żeby wszyscy mogli coś pokazać?
 • Zgłoś

Marcin-utopia
17.11.2013 00:15
Gratuluje fajnie grało i dziękujemy za wspólne spotkanie jak co roku w harendzie :)

Pozdrawiamy  " Branża "
 • Zgłoś

Waldi_06
17.11.2013 00:24
palton
nie zmieniaj na razie nic,
dopiero teraz słyszymy wypowiedzi ludzi z zewnątrz, że DIY fajnie gra i to bardzo, a skoro tak to nie "zmieniaj dobrego konia",
o tym pomyślisz jak lista chętnych będzie trzy razy dłuższa , a obecni twórcy DIY będą już w "branży" i odwdzięcza się fundując jeszcze trzy pokoje.
taktyka małych zmian.
teraz to przeanalizuj na spokojnie: dlaczego wielu twórców z AS nie przekazało swoich sprzetów do odsłuchu np dlatego, że:
- było dużo kłótni co i jak ( w ubiegłych latach)
- nie było opisu urządzeń i ich autorów (potencjalnie przyszłych zawodowców)
- było zbyt dużo rozdań z zielonego stolika,
- nie było możliwości przesłania sprzętu z gwarancja jego odsłuchu - czyli tylko obecni mieli rację
- itp kilka problemów zależnych od Gospodarza pokoju. (zbyt dużo osób rozważało wykup swojego pokoju nie wierząc w obiektywizm samozwańczych przywódców pokoju AS)
pozdr
 • Zgłoś
Ostatnie kilka lat nagromadziło sztuczne przekonanie, że wszystko załatwiane jest pod stołem, ale jaszcze ze dwa lata względnego spokoju przed-wystawowego i ludzie się odewzwą. Może jakieś nowe znane "nicki" w sferach organizacyjnych pomogłyby przywrócić zaufanie do tej imprezy.
pozdr.
 • Zgłoś

Waldi_06
17.11.2013 00:48
umka
twoje słowa to balsam dla moich uszu,
 • Zgłoś
Waldek, wiem, że znacie się świetnie z Rickiem, który jest z nami co roku. Zapytaj, czy były kiedykolwiek jakieś "rozdania z zielonego stolika". To totalna bzdura, zawsze staraliśmy się wybrać uszami, to co było najlepsze.

Ja kłótni nie wywoływałem, jedynie się broniłem przed pomówieniami. Nie chciałbym już do tego wracać.

Jeśli chodzi o opisy urządzeń, to nie do końca wiem, o czym mówisz? Kartki z opisem, co w danej chwili gra, są co roku. Fakt, na forum niewiele było konstruktywnych słów odnośnie dźwięku poszczególnych klocków. postanowiłem, że jednak co nieco napiszę, żeby się to nie rozmyło. Zapewne nie wszyscy są tym faktem zachwyceni, jednak uważam, że tak trzeba. Chętnie napisałbym więcej, jednak poza mną, nikt nie chce się wychylić...

Miałem pre gramofonowe Ahaji, oraz daca, kable zasilające, IC, cyfrówkę i kolumny muchy. Koledzy przesłali mi te urządzenia i były one sprawdzone w piątek. Kolumny oraz kable (z wyjątkiem cyfrówki, bo za krótka) muchy jak wiadomo grały i to bardzo fajnie. O pre ampach gramofonowych decydował właściwie zwykły drut, bo on był właścicielem gramofonu. Wybrał pre Bernarda, bo najlepiej się zgrało.

Nie wiem, co  jeszcze dodać. Zaskoczyły mnie te słowa, szczególnie, że z twoich ust.
 • Zgłoś
Robson, nie zapomniałem o Was w swojej relacji. Niestety odkręciłeś się do fotki. Za rok poprawimy.
pozdr.
 • Zgłoś
>>waldi, światły i obyty w świecie człowieku. Nie napisałem że problem dotyczy pokoi DIY, a ogólnych wrażeń z wystawy. Oczywiście jest progres gdyż w ubiegłych latach, biorąc pod uwagę całą dekadę jest dużo lepiej. Ludzie nauczyli się mówić słowo przepraszam, a także tego że wpierw się wypuszcza z pomieszczenia a następnie wchodzi.
Nawiązując jednak do Twoich wniosków. Przyznając że pokoje DIY i twórcy wszelakich wynalazków są zwolnieni z higieny, a stać ich będzie na to po sukcesie na arenie międzynarodowej to wybacz, trąci to prostactwem. Znasz to ??..."mydło wszystko umyje nawet uszy i szyje....".Radzę zapamiętać ;-).
Ponadto nie oceniałem walorów estetycznych danych klamotów bo nie w tym rzecz. Jak brzmiały to się miało liczyć prawda ??, a przykładowo kolumny duetu M&T Speakers (nazwa opatentowana) grały dynamicznie z bardzo zaznaczonym basem. Dźwięk mógł się podobać bo był efektowny, a czy efektywny. To nie miejsce by oceniać cokolwiek w kategoriach naj>>lepszy/gorszy. Wizualnie nie moja bajka i jak dla mnie wartość tych kolumn kończy się na ręcznych robótkach.
Kolejne malutkie monitorki także mogły zaskoczyć i to zrobiły...ceną, i jeśli dobrze odbierałem wnioski to zaskoczenie było rozpatrywane w kontekście droższych zestawów w innych pomieszczeniach. Bo pytanie komu przyszło do głowy zastanowić się  jak wyglądałaby ocena gdyby obok postawić inne produkty w tej samej kwocie uznanych producentów??. Podejrzewam że nie wielu. I nie piszę jestem pewien.. co Ty raczyłeś uczynić oceniając mnie iż jestem pewnie biedak  ;-). Żałosne i śmieszne.
Nie zamierzam Cię kolego nawracać i uczyć jak o siebie dbać, a tym bardziej zaglądać  Ci w portfel. Nie mniej jak będziesz za rok powiedz w którym z pokoi będziesz w prezencie otrzymasz ode mnie mydło (eko) i ręcznik.
Dla wyjaśnienia pokojom DIY poświęciłem tyle samo czasu jak innym gdzie było "zwyczajnie", gdyż te nie koniecznie za łan milion ejro grały po porostu ciekawiej.
 • Zgłoś

goliatpl
17.11.2013 09:42
Pozytywnie zakręcona ekipa! Trzymać tak dalej! :)

Pozdrawiam,
Goliatpl
 • Zgłoś
W zeszłym roku coś z dźwiękiem w pokoju DIY było nie tak, podobnie jak z nastawieniem "wystawców" do osób odwiedzających ten pokój.
W tym roku również zajrzeliśmy z kolegą, jakiegoś wielkiego tłoku nie stwierdziłem (sobota wieczór), a grało całkiem ciekawie (te wolnostojące kolumny): dynamicznie, z wykopem na basie, może trochę za ostro, ale przynajmniej z życiem.
 • Zgłoś

Leszek B
17.11.2013 12:57
Miło mi było spotkać się z kolegami i uścisnąć rękę w pokojach DIY. Szkoda że nie miałem więcej czasu.
 • Zgłoś

jozwa maryn
17.11.2013 18:19
Każdy ma swoje zdanie, nie ma chyba z tym problemu. Mnie na przykład dźwięk kolumn Misiomor-Twonk Industries podobał się.
 • Zgłoś
Ale denna recenzja, najważniejsze wydaje się picie piwa. To chyba nie było Oktoberfest. Kto robił kilka zdjęć miał aparat Zorki 5.

 • Zgłoś
Z przyjemnością zatwierdzam post kolegi powyżej, który jest nam bardzo życzliwy i merytoryczny (zwłaszcza w kontekście bana od moderacji a w związku z tym zatwierdzania postów za chamskie wpisy).

Jednocześnie proszę zwrócić uwagę na pewne krzesło... mowa o nim w moim komentarzu, drugim od góry.
 • Zgłoś

jozwa maryn
17.11.2013 23:39
Nikt Szymonowi nie każe pić piwa. Mógł też przynieść lepszy aparat, swój własny super-duper profesjonalny. I wszystkich zaskoczyć.
 • Zgłoś
A co z tym krzesłem ??....ma pięć nóg??, jakiś Ludwik XVI ??
 • Zgłoś
Zainteresowani, wiedzą o co chodzi. Tutaj nie miejsce i czas, żeby to roztrząsać.
 • Zgłoś

Użytkownik palton dnia 16.11.2013 - 21:22 napisał

Jacek, napisałem samą prawdę, to było czuć. Przynajmniej ja tak to odebrałem, Piotr i Janek byli nam przychylni.Że Ty również, to wiadomo :)
grało należycie, więc czemu nie?

Użytkownik palton dnia 16.11.2013 - 23:43 napisał

Może zastanówmy się nad formułą naszych pokazów, bo tutaj trudno znaleźć dobre wyjście.Jeden najlepszy system, czy zmiany, żeby wszyscy mogli coś pokazać?
niezależnie od tego co wymyślicie, uważam że:
konstruktorzy powinni mieć świadomość, że sprzęt składany do 24 godz. przed prezentacją, jeśli zaprezentuje się nieźle, będzie to zawsze tylko "nieźle", przemyślaną konstrukcję szlifuje się miesiącami (branża nazywa to MK xx)
by uniknąć listy 30-40 kandydatów, z m-c wcześniej powinny odbywać się weryfikacje wstępne
diy jako dobro wspólne, powinno umożliwić prezentacje wielu konstrukcji, jeśli jeden system, to system od A do Z jednego konstruktora, wiem że to wykonalne
 • Zgłoś

moreno1973
18.11.2013 15:50
A mnie interesuje CD Marantza, które widac na zdjęciu, chyba mam taki sam w piwnicy, czy CD był jakoś modyfikowany, może warto go wyjąć z piwnicy i coś z nim zrobić? Ja wymieniałem kondensatory i op amp? Kogo był ten sprzęt?
 • Zgłoś
You do not have permission to leave comments on this artykułZobacz też

Test kolumn GamuT L 3

Test wzmacniacza zintegrowanego Flying Mole MA-S160

A.R. personal hits 2012

Odtwarzacz CD Esoteric K-07

DIY na wystawie Audio Video Show 2017

Wyszukaj Artykuł

Przystępując do Klubu zyskujesz:

 • Dostęp do dodatkowych artykułów i testów sprzętu
 • Promowanie zamieszczonych ogłoszeń sprzedaży lub kupna
 • Zniżki na zakupy w sklepach partnerskich
 • Kartę członkowską Klubu
 • Możliwość udziału w cyklicznych spotkaniach klubowiczów:
  • spotkania ze specjalistami z branży audio
  • spotkania z innymi audiofilami
  • darmowy catering
 • Przypisanie do grupy "Klubowicz" na forum, a co za tym idzie:
  • większą skrzynkę na wiadomości PW
  • możliwość edycji własnych postów przez 30 minut od publikacji
  • większe limity na umieszczane załączniki
  • większe limity w zakładce Galeria
  • większe limity w zakładce Blogi
  • możliwość tworzenia blogów prywatnych i tylko dla przyjaciół

Najnowsze komentarze

Klub.AudioStereo.pl - Artykuły, porady, felietony, konkursy, recenzje audio, testy sprzętu i wiele innych ciekawych informacji.
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień