Skocz do zawartości

Audiostereo.pl: Audiostereo Forum - Audiostereo.pl


Logo Magazyn
Witamy ponownie, Gość

Pokój 608, czyli twierdza "DiY audio" na wystawie AudioShow.

05.12.2012 23:00 | palton w Reportaże
 • Nie możesz edytować tego wpisu
Zmaganie się z przedmiotami martwymi jest dla audiofila rzeczą normalną, ale wcale nie banalną. Trudno zrozumieć niektóre mechanizmy,  zaskakują nas wciąż zmiany jakie mogą wnieść pozornie nieistotne drobiazgi.  Wszystko jest płynne i ewoluuje wraz z naszym rozwojem i doświadczeniem. Emocjonuje nas nowy zakupiony sprzęt. Czekamy na niego  w napięciu, jak na prezent pod choinką za młodych lat.  Niemal wszyscy lubimy wprowadzać korekty w systemie, które podnoszą jego jakość. Wielu z nas chce też dzielić się z innymi tym, co udało się osiągnąć. Jednak to wszystko jest tylko namiastką tego co czuje konstruktor, gdy jego projekt nabiera końcowego szlifu. To zupełnie inny wymiar w audio, bowiem martwy przedmiot staje się dla nas czymś drogocennym, a właściwie to kimś bliskim, niemal przyjacielem. Mamy do naszych DiY stosunek bardzo osobisty i nie ma w tym nic złego. Zapewne nie zawsze tak jest, jednak tak się dzieję w przypadku tworzenia konstrukcji wyjątkowych. Wtedy spędzamy noce nad projektem, myślimy o nim w każdej wolnej chwili. To jest naprawdę wspaniałe uczucie, które pochłania nas całkowicie.  Tym bardziej trudno jest pogodzić się z czyjąś negatywną oceną, szczególnie, jeśli dzieje się to po krótkim powierzchownym odsłuchu. Niestety takie są prawa wystawy i nic na to nie poradzimy. W trakcie dobierania systemu jest niewiele czasu na prezentacje swojej konstrukcji. Często jest to rzecz wybitna, która mimo to,  nie ma możliwości pokazania swojej klasy.
Nie inaczej jest podczas otwartych dni wystawy, gdzie większość gości chce zobaczyć wszystkie pokoje. Przykucie czyjejś uwagi na dłużej graniczy z cudem. W wielu wypadkach udało nam się tego dokonać, chociaż łatwo nie było…

AS 2012 pierwsza krew 004.JPG

W Sobieskim spotkaliśmy się z częścią chłopaków nieco przed czasem, była trzynasta. Zabraliśmy się szybko za przemeblowanie pokoju, a w tym czasie dojechała większość konstruktorów na umówioną godzinę czternastą. Górek przytargał stolik własnej manufaktury Audio philar, ustawiliśmy sprzęt i zaczęliśmy  słuchać. Cóż można powiedzieć, nie było dobrze…  mody pomieszczenia  dawały popalić. Następnie przyjechał kolega nibyco z panelami od Szymona. Akustyka odrobinę się poprawiła, ale słychać było, że ustrojów potrzeba by więcej. Nadal pogłos po klaśnięciu dźwięk wibrował w powietrzu jak dzwon w kościele. Przerzucamy kolejne klocki, gdy granitowy Tektos wywala korki kończąc żywot.  Winna jest prawdopodobnie listwa zasilająca. Na osłodę wypijamy po lampce wytrawnego wina, jednak twarze nadal zdradzają napięcie.


Krew 5 007.JPG

As 2012 krew 3 002.JPG As 2012 krew 3 003.JPG

Przed dziewiętnastą przybywa odsiecz w postaci cocacola z ustrojami. Mamy chwilę przerwy w słuchaniu, trzeba poprzestawiać piankowe ustroje Szymona i dostawić rezonatory. Całość daje niezły efekt, szczerze mówiąc większy niż się spodziewaliśmy. Niestety, teraz trzeba zabawę zacząć niemal od początku, żeby wszystkie sprzęty miały takie same warunki akustyczne.
Okazuje się, że obie pary kolumn wymagają mocnego pieca, więc słabsze lampy idą w odstawkę. Zjj_wwa samokrytycznie stwierdza, że jego drugi wzmacniacz ze szklanymi bańkami nie daje rady.  Niestety, podobnie jest z pięknie wykonaną lampą Gzdacza na diabełkach.Krew 5 005.JPG

Widać napięcie wśród konstruktorów, bo tak jak napisałem we wstępie, to ich osobiste przeżycie.  Janek mamel odmawia podłączenia swojego wzmacniacza. Nie namawiam długo, kilka wat nie ma szans zagrać z dostępnymi kolumnami. Pierwszy przyzwoity system jaki się udaje sklecić, to Źródło StasioP z OTL-em Zjj_wwa i kolumnami Jarokara. Pomiędzy dwudziestą trzecią, a północą ludzie zaczynają się wykruszać. Zmęczenie daje znać o sobie, więc wychodzą osoby których sprzęt nie spasował się z resztą. Pomału udaje się nam dopasowywać klocki. „Rada Pokoju” w nieco okrojonym składzie przyśpiesza obrady.  Ładnie wyglądające monobloki z zewnętrznym zasilaczem kolegi nibyco, mają zbyt obszerny bas. Góra i średnica są ładne, jednak niskie częstotliwości ostatecznie decydują o odrzuceniu pancernie wykonanego wzmacniacza. Teraz idzie dość sprawnie, dobieramy kolejny system – kolumny Jarokara, wzmacniacz Tektos (z drewnianym frontem), dac  Le_G +Muzg i transport Krzycha2. Późno w nocy, Rada Pokoju kończy pracę.AS 2012 sobota 003.JPG

Jeszcze walczymy w okrojonym składzie, dopracowujemy detale. Wrzucam ostatnie foty na forum i o piątej rano idziemy spać. Wiemy, że jest przyzwoicie, ale na ile dobrze, tego ze zmęczenia chyba nie wie nikt.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sobota rano. Pobudka o 9.00, włączamy ustalony system i oczekujemy na gości. Przez okno widzimy przed hotelem długi ogonek do kasy. Wreszcie nadchodzą śpiesznym krokiem pierwsze osoby. Widać, że szukały nasz pokój, pewnie czytają forum. Oglądają wszystko dokładnie, a ja próbuję wyczytać z twarzy, czy dźwięk się podoba. Hmm, wygląda na to, że nie jest źle. Zmieniamy płyty, a tłum narasta. Po godzinie od otwarcia, trudno przecisnąć się przez pokój. Przez sporą część dnia, kolejka do pokoju kończy się daleko na korytarzu.AS 2012 sobota 015.JPG AS 2012 Sobota2 001.JPG AS 2012 sobota 024.JPG

Prowadzimy prezentację na zmianę z konstruktorami. Kiedy Zygmunt przejmuje pałeczkę, idę zobaczyć jakie brzmienie jest u innych. Obskakuje wyrywkowo kilkanaście pokoi. Poza Amare i systemem Pliniusa z Sonus Faber Cremoną, nic mi się nie podoba tak jak nasz dźwięk. W tym czasie odwiedza nas Wojtek Pacuła, który tak dobrze o nas napisał w High Fidelity.
Przed czternastą mamy szkolenie z ustawiana wkładki gramofonowej, prowadzone przez dystrybutora Ortofona  firmę "Mediam", prowadzoną przez Waldemara Łuczkosia (divaldi). Gramofon Andrzeja Analogowego, służy jako model w trakcie pokazu. Nie miałem pojęcia, że regulacja wkładki, to tak skomplikowana sprawa. Całość się trochę przeciąga co powoduje mały poślizg w stosunku do grafika, jednak spore grono osób chętnie wysłuchało wykładu.


AS 2012 sobota 027.JPG AS 2012 sobota 028.JPG SA 2012 Sobota 005.JPG

Po przerwie zmieniamy na drugi system. Przez jakiś czas gramy z gramofonu i jest świetnie. Do tej pory nie przepadałem za tym źródłem dźwięku, jednak zdecydowanie to najpełniejsze brzmienie z najładniejszą średnicą. Krótkie porównanie z CD pokazuje, że to po prostu inna szkoła grania, cieplejsza, bardziej płynna. Transport Ricka później  potwierdza, że można ze srebrnych krążków też mieć analogowe brzmienie. Które źródło było najlepsze? Nie podejmuję się oceny. Każde miało fajne cechy, jednak tutaj ważniejszą rolę odgrywało dopasowanie do reszty toru, niż subtelne detale.
Nasz pokój odwiedzają różni dziennikarze, min. recenzenci z 6moon Maria & Henk. Widać, że są mocno zdziwieni naszymi sprzętami :)


AS 2012 sobota 3 004.JPG AS 2012 sobota 3 005.JPG AS 2012 sobota 3 008.JPG

Do ostatniej chwili, mamy sporo ludzi w pokoju. Po całym dniu w hotelu, tradycyjnie w sobotni wieczór idziemy na zasłużone piwo do Harendy.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Niedziela to powtórka z soboty, czyli tłumy ludzi i dobra zabawa. Wszyscy związani z forumowym pokojem, są  jakby bardziej rozluźnieni. Zapewne spowodował to pozytywny odbiór jaki mogliśmy zaobserwować wcześniej, o czym można było się przekonać, czytając wpisy do "Złotej Księgi".


AS Księga 001.JPG AS Sobota 4 005.JPG AS Sobota 4 006.JPG AS Księga 018.JPG

Jeszcze kilka rozmów, min. z  Piotrem Ryką któremu wreszcie mogłem uścisnąć dłoń  i impreza dobiega pomału do końca.  Zabawne było obserwowanie, jak przejęci byli muzg i Le_G, gdy opisywali Piotrowi szczegóły konstrukcyjne swojego dac-a. Cieszy  postawa szacunku dla osób które zjadły zęby na audio.
Na sam koniec pozostało mi rozdać nagrody, które ufundowała firma "Vinyl Spot", za co serdecznie dziękuję w imieniu chłopaków i swoim.  Płyty z muzyką klasyczną, oraz inne drobiazgi otrzymali  Jarokar i tandem Vittorio/ PeterK. Wasze konstrukcje wyróżniały się na tle innych, w szczególności wzmacniacze Tektos i BiArt, można nazwać produktem skończonym. Zachęcam konstruktorów do dalszej pracy, a nawet do komercyjnego przedsięwzięcia. Jeśli tylko macie środki i chęci, to naprawdę warto, bo do odważnych świat należy. Marzenia trzeba spełniać, jeśli tylko są w naszym zasięgu. W tym wypadku, grzechem zaniechania byłoby nie spróbować.
Po raz trzeci, byliśmy na wystawie kontrą, dla gotowych firmowych produktów. Powodów dla których warto to robić jest wiele, zapewne dla każdego z nas są one nieco inne, ale w kilku kwestiach zbieżne. Ponieważ wszyscy wywodzimy się z forum audiostereo.pl, zależało nam na jak największym zainteresowaniu naszym portalem.  Co jakiś czas potrzebna jest świeża krew, a wystawa to najlepsze miejsce do "zdobycia nowego narybku". Mam nadzieję, że dzięki temu poznamy wielu ciekawych ludzi, których do tej pory nie było wśród nas. Jest również szansa, na ponad forumowe porozumienie. Mam sygnały, że nasz trud został doceniony i koledzy z innych portali, spoglądają na nas przychylnym okiem. Niech to będzie zalążek wspólnego projektu i początek nowych obyczajów wśród audiofilów.

Szczególne podziękowania dla administratora Dawida Skrzypczaka, który wspiera naszą inicjatywę od kilku lat.

Tekst i zdjęcia:
Robert Trzeszczyński

PS. Czekałem z zakończeniem tekstu, aż ostatnie echa salw przycichną. Twierdza się obroniła, pomimo wewnętrznej walki o władzę. Wygrała demokracja, jednak koszt był wysoki… Doświadczenia zdobyte zaowocują w przyszłych latach i jestem pewien, że będzie jeszcze lepiej.
GALERIA:


Załączone miniatury

 • AS 2012 pierwsza krew 003.JPG
 • AS 2012 krew 2 005.JPG
 • AS 2012 krew 2 001.JPG
 • As 2012 krew 3 002.JPG
 • Krew 4 002.JPG
 • Krew 4 004.JPG
 • Krew 5 002.JPG
 • Krew 5 004.JPG
 • krew 6 002.JPG
 • krew 6 013.JPG
 • AS 2012 sobota 016.JPG
 • AS 2012 sobota 023.JPG
 • AS 2012 Sobota2 002.JPG
 • AS 2012 sobota 3 002.JPG
 • AS Sobota 4 004.JPG
 • AS Sobota 4 007.JPG
 • AS Sobota 4 010.JPG
 • AS Księga 004.JPG
 • AS Księga 006.JPG
 • AS Księga 007.JPG
 • AS Księga 008.JPG
 • AS Księga 009.JPG
 • AS Księga 010.JPG
 • AS Księga 012.JPG
 • AS Księga 013.JPG
 • AS Księga 020.JPG
 • AS Księga 022.JPG
 • AS Księga 024.JPG

36 komentarzy

>Wygrała demokracja, jednak koszt był wysoki…

ze co wygralo??
 • Zgłoś

neomammut
07.12.2012 00:31
Mam wrażenie, że byłem w innym pokoju... chyba...
 • Zgłoś
Sosi się podobało...
 • Zgłoś

stary audiofil
08.12.2012 01:07
Twierdza się obroniła pomimo wewnetrznej walki o władzę.

Palton humor masz iście swiąteczny......kto i o jaką władzę walczył?? Masz ta władzę nadal........gdzie?
Mógłbyś sie wreszcie ogarnąć-bo Józwa starał się jak mógł i nie popuścił Tobie cugli i chwała mu za to.
 • Zgłoś
fajna pasja, trzymam kciuki...
szkoda że grało tak jak zawsze, od 3lat tak samo źle
 • Zgłoś
A ja cały czas nie wiem po co było to wszystko?
 • Zgłoś
palton czy Ty nie masz czasem na drugie "narcyz" ??. No przecież to co napisałeś ociera sie o samozachwyt, uwielbienie i ogólnie rzecz biorąc "aj em the best".
Byłem u Was ale pomijając mój gust to jakoś nie zauważyłem tej kolejki na korytarzu, a to że macie takie a nie inne wpisy w swojej księdze, co jest mówiąc delikatnie śmieszne są niczym innym jak fałszywą kulturą. Sądzisz że ktoś z odwiedzających napisałby że dźwięk był do bani ??. Nawet jeśli to napisze tu a nie w "zeszycie" bo poprostu nie wypada być na AS i jawnie krytykować.
Lecz mogę Twoją eforię zrzucić na lampkę czerwonego....choć nie wiem czy to w piątek czy w sobotę było...

pzdr.
 • Zgłoś

Użytkownik rochu dnia 08.12.2012 - 19:41 napisał

A ja cały czas nie wiem po co było to wszystko?

Urodzić się, uczyć, kochać, bawić, wkurzać się itd...?
hmm odpowiedzi jest miliard i nie ma żadnej. Każdy ma swoje powody, część jest zbieżna, a część nie.
Może wystarczy to,
że chcemy to robić?
 • Zgłoś
"Niech to będzie zalążek wspólnego projektu ... "

coś większego się szykuje?
 • Zgłoś

Użytkownik amidas dnia 08.12.2012 - 22:58 napisał

palton czy Ty nie masz czasem na drugie "narcyz" ??. No przecież to co napisałeś ociera sie o samozachwyt, uwielbienie i ogólnie rzecz biorąc "aj em the best".
Byłem u Was ale pomijając mój gust to jakoś nie zauważyłem tej kolejki na korytarzu (...)
pzdr.

Czy palton to był ten gość, co ludzi na siłę wpychał wgłąb tego pokoiku ("proszę dalej przechodzić, nie stać w przejściu!") ?
Niezła kultura, jedyny pokój na AS, gdzie mówiono ludziom gdzie mają stać / siedzieć
 • Zgłoś
mczaj, to był z pewnością jedyny pokój na AS, gdzie ludzie stali w korytarzu (jeśli słyszałeś PROŚBĘ/ZAPROSZENIE od któregoś z nas, to musiało tak właśnie być). Jeśli w środku były miejsca wolne, to stojąc w drzwiach osoba taka (często w kurtce i z reklamówką) blokowała przejście dla innych. Stanie w przejściu, to jest "niezła kultura"... Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie większy pokój, jednak na szersze drzwi bym nie liczył... Może żeby rozwiązać problem, trzeba będzie zwrócić uwagę na ukształtowanie przedpokoju. Nie wiem tylko czy będziemy mieli taki komfort, żeby móc tak przebierać.
 • Zgłoś

Użytkownik mczaj dnia 09.12.2012 - 13:01 napisał

"Niech to będzie zalążek wspólnego projektu ... "

coś większego się szykuje?

Mam nadzieję, prowadzimy wstępne rozmowy.
 • Zgłoś
palton, w większości pokoi był tłok i nikt na gości nie fukał i nie traktował ludzi protekcjonalnie, jak to miało miejsce w pokoju DIY...
Sugeruję uważną lekturę wiersza Jana Brzechwy i namawiam do refleksji nad własną postawą, a nie ukształtowaniem pokoju ...

Proszę pana, pewna kwoka
Traktowała świat z wysoka
I mówiła z przekonaniem:
"Grunt to dobre wychowanie!"
Zaprosiła raz więc gości,
By nauczyć ich grzeczności.
Pierwszy osioł wszedł, lecz przy tym
W progu garnek stłukł kopytem.
Kwoka wielki krzyk podniosła:
"Widział kto takiego osła?!"
Przyszła krowa. Tuż za progiem
Zbiła szybę lewym rogiem.
Kwoka gniewna i surowa
Zawołała: "A to krowa!"
Przyszła świnia prosto z błota.
Kwoka złości się i miota:
"Co też pani tu wyczynia?
Tak nabłocić! A to świnia!"
Przyszedł baran. Chciał na grzędzie
Siąść cichutko w drugim rzędzie,
Grzęda pękła. Kwoka wściekła
Coś o łbie baranim rzekła
I dodała: "Próżne słowa,
Takich nikt już nie wychowa,
Trudno... Wszyscy się wynoście!"
No i poszli sobie goście.
Czy ta kwoka, proszę pana,
Była dobrze wychowana?
 • Zgłoś
mczaj, w teatrze, operze, filharmonii też stoisz w drzwiach, tarasując przejście innym? Proszę Cię, zastanów się jak postępować, jeśli taka zawalidroga stoi w drzwiach, a inni nie mogą się dopchać, podczas, gdy są wolne miejsca. Po raz kolejny socjotechnika (zapewne spowodowana "wyrównywaniem forumowych rachunków", trzeba się było do czegoś przyczepić), a wystarczy postępować zgodnie z kulturą i dobrymi obyczajami. Do tych ostatnich, na pewno nie należy wystawanie w drzwiach...
Komunistę Brzechwę znam, połowy jego bajek nie czytam córce, bo nie chcę jej wypaczyć. Cytowanie tego wiersza jest z pana strony efektowne, tyle tylko, że kompletnie nietrafione. Normalny człowiek zrozumiałby PROŚBĘ z jaką się zwracaliśmy (nie tylko ja), ale oczywiście mała manipulacja (choćby zmiana w cytowaniu wypowiadanych przez nas słów, czy użycie na jej końcu wykrzyknika) i mamy efekt! Powtarzałem kilka razy tą regułkę, więc nieźle ją pamiętam:

Cytat

"Proszę są wolne miejsca, nie tarasujmy przejścia."
lub

Cytat

"Zapraszam, są wolne miejsca, można wygodnie usiąść."
  To chyba co innego, niż tryb rozkazujący:

Cytat

"proszę dalej przechodzić, nie stać w przejściu!"


Nie cierpię tych forumowych manipulacji. Ludzie płacą za możliwość posłuchania muzyki i obejrzenia sprzętu. Szkoda, że nie wypowie ktoś, kto utknął za plecami gościa stojącego w drzwiach. Pomijam taki drobiazg, jak sens wystawania w przejściu (pomimo miejsc siedzących)... co niby można usłyszeć w takim miejscu???
O przedstawieniu się, czy wpisie do księgi nawet nie wspomnę. Łatwiej bić pianę zza klawiatury.

PS. Apele o mycie się, czy ściąganie w szatni kurtek niestety nie przynoszą efektu. Mimo to dorzucę jeszcze jeden, proszę na przyszłość nie stać w przejściach, bo to zwyczajnie jest niegrzeczne. Wtedy, nie będzie potrzeby mówienia czegokolwiek.
 • Zgłoś
No tak, przepraszam, zapomniałem, że każdy dobrze wychowany gość wystawy powinien:
1) zameldować się w pokoju 608
2) odszukać gościa o ksywce palton
3) przedstawić się z imienia i nazwiska, a następnie lekko ukłonić z należytym szacunkiem
4) udać się w głąb pokoju zgodnie ze wskazaniem paltona
5) wysiedzieć z 10 minut, pomimo przemożnej chęci wyjścia
6) przed wyjściem ponownie zameldować się u paltona, pogratulować, uścisnąć dłoń
7) dokonać kwiecistego wpisu do "księgi"
8) postępując zgodnie z dalszymi instrukcjami paltona grzecznie się oddalić

Palton, powiem Ci, że Twoje tłumaczenia są zdumiewające. Tak się składa, że gdy sobie siedziałem grzecznie, słuchając tych Waszych hajendów, to byłem świadkiem, jak weszła jakaś panna z chłopakiem, a Ty ją z miną znudzonego wykidajły potraktowałeś tymi swoimi "uprzejmymi" formułkami, że aż się na Ciebie spojrzała jak na jakiegoś kosmitę, odwróciła na pięcie i wyszła.

Ale Ty i tak swoje wiesz, a komunistą Brzechwą przejmować się nie będziesz, będzie Ci tu jakiś Brzechwa się mądrzył ...
 • Zgłoś

Krzych 2
09.12.2012 20:17
Jezu! Znowu. Wiem jak było i jakieś wyrwane z kontekstu sytuacje, i za daleko płynące wnioski.
Robert czujesz się winny? Chyba nie... to się nie tłumacz. Bo to woda na młyn dla co poniektórych. Ciekawe czy ci co poniektórzy zrobiliby to lepiej.... może tak, może nie , ale i tak znaleźliby się tacy co im nie pasuje. Takiż to polski naród- malkontenctwo do kwadratu
 • Zgłoś
mczaj, trywializuj. Pokój jest min. po to, żeby forumowicze mogli się lepiej poznać.

Krzyś masz jak zwykle rację.
 • Zgłoś
poradnik dla forumowicza
jak dowalić paltonowi
właściwie nieco świezosci wykazał we wpisie jedynie electro choc jak sądze ta świezosc zamieni sie w jego nieświeżość
 • Zgłoś
OH cir, kolejny zwolennik 'brzmienia' pokoju 608 ...cóż wyrazy wspolczucia, jestes głuchy kolego, a co do nieswiezosci , to juz dostalem od paltona 50 punktow ostrzezen, juz sobie ze mna poradził:)
 • Zgłoś
to ile jeszcze brakuje tych punktów aby zostac  gluchoniemym ?
 • Zgłoś
nie mam pojecia , juz w sumie mnie zgnoił, jestem w kolejce' moderacyjnej' , a on jest 'moderatorem'.......jestem niebezpieczny dla pokoju 608 i jego 'brzmienia'....buehehehe.....
 • Zgłoś
jakoś chyba sobie poradzisz z tym faktem :) podobno koniec swiata znosi wszystkie bany
 • Zgłoś
nie no luz, ja i tak prawie tutaj nie pisze....
 • Zgłoś
no i misio, który założył konto w 2003 poległ w intencji analnej.
 • Zgłoś
Krzych2
jak sam widzisz to zemsta zza grobu :)
 • Zgłoś

Mateusz_W
10.12.2012 21:03
Nie jest tak źle - bardzo przyjemna Pani, na zdjęciu za "przepraszamy za usterki" :-)
 • Zgłoś
wszystkim krytykantom dźwięku w pok.608 proponowałbym aby zechcieli napisać CO! krytykują, gdyż w pokoju grały różne systemy w różnym czasie, wówczas wiedzielibyśmy do którego systemu słowa krytyki się odnoszą;
ja zaś w imieniu swoim oraz PeteraK chciałbym podziękować fundatorowi upominków (płyta + akcesoria) którym była firma "Vinyl Spot";
 • Zgłoś
http://6moons.com/industryfeatures/poland2012/3.html

Cytat

It’s fun to stay at the YMCA as they say but we enjoyed the DIY room where the konstrukcje amatorskie were playing. Every possible equipment category had samples present. Preamplifier – check, loudspeaker – check, DAC – check, transport – check, turntable – check, OTL/CL monoblocks – check, diffusers & room tuning – check. Of course adjustments and tweaking were ongoing and the room was full of discussions. The music we heard sounded really good and we were awed by the build ingenuity and quality.
 • Zgłoś
YMCA..... YMCA.... no cos w tym jest.... cos w tym jest...
 • Zgłoś

Użytkownik mczaj dnia 09.12.2012 - 19:45 napisał

No tak, przepraszam, zapomniałem, że każdy dobrze wychowany gość wystawy powinien:
1) zameldować się w pokoju 608
2) odszukać gościa o ksywce palton
3) przedstawić się z imienia i nazwiska, a następnie lekko ukłonić z należytym szacunkiem
4) udać się w głąb pokoju zgodnie ze wskazaniem paltona
5) wysiedzieć z 10 minut, pomimo przemożnej chęci wyjścia
6) przed wyjściem ponownie zameldować się u paltona, pogratulować, uścisnąć dłoń
7) dokonać kwiecistego wpisu do "księgi"
8) postępując zgodnie z dalszymi instrukcjami paltona grzecznie się oddalić

Palton, powiem Ci, że Twoje tłumaczenia są zdumiewające. Tak się składa, że gdy sobie siedziałem grzecznie, słuchając tych Waszych hajendów, to byłem świadkiem, jak weszła jakaś panna z chłopakiem, a Ty ją z miną znudzonego wykidajły potraktowałeś tymi swoimi "uprzejmymi" formułkami, że aż się na Ciebie spojrzała jak na jakiegoś kosmitę, odwróciła na pięcie i wyszła.

Ale Ty i tak swoje wiesz, a komunistą Brzechwą przejmować się nie będziesz, będzie Ci tu jakiś Brzechwa się mądrzył ...
Wydaje mi się, że pokój DIY jest jednym jedynym:
elementem, rodzynkiem, dziwactwem, fanaberią, wyjątkiem, kwasem, prowokatorem, wyrzutem sumienia, ... i jeszcze parę innych .... tej imprezy / wystawy.
A skoro jest inny niż wszystkie, to czemu nie miałby się rządzić swoją unikalną subkulturą, swoimi ekscentryzamami, naganianiem i definitywnie nie hard-sellingową atmosferą ?
Przecież "My tutaj nic nie sprzedajemy" - tego nie może z podniesioną głową powiedzieć żaden inny gospodarz pomieszczenia całej wystawy.
Motywacja gospodarzy z 608 jest zupełnie inna, czasem niezrozumiała, dla całej reszty gospodarzy.
Wydaje mi się, że to właśnie takie "nasze"  "dziwactwo" w zakresie motywacji i inności działa jak magnes na pewne grupy zwiedzających.

A zaiste, bywało chwilami dość tłoczno.  Do tego stopnia, że robił się problem logistyczny.  Można było na to nie reagować, lub próbować jakoś nad tym zapanować. Trzeciej opcji nie było.
 • Zgłoś
Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zarejestruj się lub zaloguj.
Jeśli posiadasz już konto na Facebooku, możesz się zalogować bez rejestracji ( logowanie przez Facebook).Zobacz też

Interkonekty Argentum SCG-6/4E Silver

Wzmacniacz Viva Solista

Wzmacniacz zintegrowany Octave V-80

Pathos ClassicRemix

Onkyo TX-L50

Wyszukaj Artykuł

Przystępując do Klubu zyskujesz:

 • Dostęp do dodatkowych artykułów i testów sprzętu
 • Promowanie zamieszczonych ogłoszeń sprzedaży lub kupna
 • Zniżki na zakupy w sklepach partnerskich
 • Kartę członkowską Klubu
 • Możliwość udziału w cyklicznych spotkaniach klubowiczów:
  • spotkania ze specjalistami z branży audio
  • spotkania z innymi audiofilami
  • darmowy catering
 • Przypisanie do grupy "Klubowicz" na forum, a co za tym idzie:
  • większą skrzynkę na wiadomości PW
  • możliwość edycji własnych postów przez 30 minut od publikacji
  • większe limity na umieszczane załączniki
  • większe limity w zakładce Galeria
  • większe limity w zakładce Blogi
  • możliwość tworzenia blogów prywatnych i tylko dla przyjaciół

Najnowsze komentarze

Klub.AudioStereo.pl - Artykuły, porady, felietony, konkursy, recenzje audio, testy sprzętu i wiele innych ciekawych informacji.
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień